My Vision and Mision

My Mision 

Dangerous Goods Air Transport Based personal with my experience, Transportation of Dangerous Goods (ADR) and the Maritime Dangerous Goods Transportation (IMO / IMDG) as a teacher and a security consultant by training, is a trusted name in Turkey is to become a sought after and logistics for training.

My Vision

Hazardous Materials Air Logistics of their education in Turkey since 2003 in the sector of education gap fill, more educated, more aware of the sector and to train students with the education sector to integrate the era of technology and interactive information.

My Starategies 

Educational strategies, mission, in line with the standards of education and informatics activities of countries showed up with the concept of customer satisfaction to attract sustainable quality, respect and configure on providing leadership in the sector.

The main strategy of Harry YAKAL’ın customers a modern, reliable, affordable and high-quality education to serve.

cropped-easydgr_logo-reverse_blue.jpg

Hight quality

MİSYONUM : Tehlikeli Maddeler Hava Taşımacılığı tecrübelerimden yola çıkarak kendimi, Kara Yolları Tehlikeli Madde Taşımacılığı (ADR) ve Denizyolları Tehlikeli Madde Taşımacılığı (IMO/IMDG) öğretmeni ve güvenlik danışmanı olarak yetiştirerek, Türkiye Lojistik Eğitimlerinde aranılan ve güven duyulan bir isim haline gelmektir.

VİZYONUM : Tehlikeli Maddeler Hava Lojistiği Eğitimlerinde Türkiye de 2003 yılından bu yana sektördeki eğitim boşluğunu doldurup, sektörümüze daha eğitimli daha bilinçli öğrenciler yetiştirmek ve bu eğitimleri çağın teknoloji ve interaktif bilgi sektörü ile birleştirmektir.

STRATEJİLERİM : Eğitim stratejilerimi, misyonum doğrultusunda, faaliyet gösterdiğim ülkelerin eğitim ve bilişim standartlarını yukarı çekecek müşteri memnuniyeti anlayışı ile sürdürülebilir kalite, saygınlık ve sektörel liderliği sağlamak üzerine yapılandırmaktır.

Cem YAKAL’ın  ana stratejisi müşterilerine modern, güvenilir, ekonomik ve yüksek kalitede Eğitim hizmet sunmaktır. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: